Ingersoll Rand 2131PEX trykkluftsmuttertrekker – 1/2″ firkant, maks. 813 Nm, 2,0 kg – ATEX

ATEX-sertifisert trykkluftdrevet muttertrekker. Verktøyfeste 1/2″ firkant, maks. løsnemoment 813 Nm, vekt 2,0 kg.

Produktnummer: 2131PEX Kategori: Merke:

Features

2131PEX er en ATEX-sertifisert trykkluftsdrevet muttertrekker fra Ingersoll Rand for tunge skjøter innen industri, vedlikehold og tung kjøretøyservice. Godkjent for bruk i potensielt eksplosive miljøer (ATEX 2014/34/EU).

  • Verktøyfeste: 1/2″ firkant
  • Maks. løsnemoment: 813 Nm
  • Anbefalt arbeidsområde: 68–542 Nm
  • Turtall: 9500 o/min
  • Slag per minutt: 1250
  • Slagverk: Twin Hammer
  • Vekt: 2,0 kg
  • Lengde: 190 mm
  • Luftforbruk: 11,0 l/s
  • Lufttilkobling: 1/4″ NPT
  • Min. slangediameter: 10 mm
  • Lydnivå: 93,7 dB(A)
  • Vibrasjon: 8,3 m/s²

ProTech er autorisert forhandler av Ingersoll Rand – kontakt oss for tilbud og leveringstid.

Profesjonelle verktøy i Norge og Norden.

Tilleggsinformasjon

Usage class

Industrial

Tool holder

1/2″ square drive, thru-hole (hog ring and pin)

Impact mechanism

Twin Hammer

Recommended working torque

68–542 Nm

Max. breakaway torque

813 Nm

Speed

9500 rpm

Blows per minute

1250 bpm

Weight

2.0 kg

Length

190 mm

Air consumption

11.0 l/s

Air fitting

1/4″ NPT

Hose

min 10 mm

Noise level

93.7 dB(A)

Vibration

8.3 m/s². ATEX 2014/34/EU, for use in explosive atmospheres

Omtaler

Det er ingen omtaler ennå.

Bli den første til å omtale «Ingersoll Rand 2131PEX trykkluftsmuttertrekker – 1/2″ firkant, maks. 813 Nm, 2,0 kg – ATEX»

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

How can we help?

Need a quote, technical advice, service or spare parts? Get in touch.

Compare models

Similar models in the same category – technical data side by side.

You are viewingIngersoll Rand 2131PEX air impact wrench2131PEXIngersoll Rand 2130XP air impact wrench2130XP-KIngersoll Rand 2707P1 air impact wrench2707P1Ingersoll Rand 231C air impact wrench231CIngersoll Rand 2906P1-EU air impact wrench2906P1-EUIngersoll Rand 36QMAX air impact wrench36QMAX
PriceRequest quote4 400 kr (inkl. mva)3 520 kr (ekskl. mva)Request quote3 600 kr (inkl. mva)2 880 kr (ekskl. mva)14 750 kr (inkl. mva)11 800 kr (ekskl. mva)3 081 kr (inkl. mva)2 465 kr (ekskl. mva)
Drive1/2″ square drive, thru-hole (hog ring and pin)1/2″ square drive, hog ring1/2″ square drive1/2″ square drive1/2″ square drive, with pin retainer1/2″ square drive
Max. torque813 Nm816 Nm814 Nm813 Nm678 Nm870 Nm
Working torque68–542 Nm34-474 Nm––54–475 Nm–
Speed9500 rpm9500 rpm––5000 rpm–
Blows per minute1250 bpm1200 bpm1300 bpm–1200 bpm1300 bpm
Impact mechanismTwin Hammer–––Twin Hammer–
Weight2.0 kg1.90 kg2.5 kg2.63 kg2.72 kg1.2 kg
Length190 mm187 mm––175 mm–
Noise level93.7 dB(A)–––83.7 dB(A)–
Vibration8.3 m/s². ATEX 2014/34/EU, for use in explosive atmospheres–––7.2 m/s²–
Air consumption11.0 l/s–––10.8 l/s–
Air fitting1/4″ NPT–––1/4″ NPT–
Hosemin 10 mm–––min 10 mm–
ViewViewViewViewView