Ingersoll Rand HL1500K-2C27-C17U HLK lufttalje – 1,5 t, 8,2 m løftehøyde

Price on request

Kraftig lufttalje i HLK-serien for 1–6 t – samme konstruksjon og mange felles deler som MLK, men med høyere hastigheter og presis posisjonering for produksjon med mange sykluser. 100 % intermittens (HMI A5 / FEM 2m), planetgir, selvjusterende fjærbelastet og luftutløst skivebrems (slitasjetestet over 1 million sykluser) og alle roterende deler i kule- eller rullelagre. Egnet for stålverk, støperier og overflatebehandling.

  • Merkelast: 1500 kg
  • Antall kjettingparter: 1
  • Løftehastighet med / uten last: 4,9 / 8,5 m/min
  • Senkehastighet med last: 7,9 m/min
  • Luftforbruk: 1,98 m³/min
  • Arbeidstrykk: 6,3 bar
  • Løftehøyde / betjeningsenhet: 8,2 m / 5,2 m
  • Byggehøyde (krokoppheng): 478 mm
  • Vekt: 38,1 kg
  • ATEX: Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zone 2)

Finnes gnistfri (KR), med trekkjetting, løpekatt og kjettingkasse; andre løftehøyder på bestilling. Pris og leveringstid på forespørsel – vi hjelper deg med å velge kapasitet, løftehøyde, styring og oppheng (løpekatter, bjelkeklemmer).

Request a quote →

We reply with price and lead time within one working day.

Features

Egenskaper

  • 100 % intermittens – kontinuerlig drift (tung drift HMI A5 / FEM 9.511 2m)
  • Selvjusterende fjærbelastet, luftutløst skivebrems – slitasjetestet i over 1 millioner sykluser
  • Planetgir og kraftig lastkjetting 9,5 × 25,7 mm; alle roterende deler på kule- eller rullelagre
  • Løftehastighet ved merkelast opp/ned: HL1000K 7,9/11,3 m/min, HL1500K 4,9/7,9 m/min, HL2000K 4,0/5,5 m/min; luftforbruk 1,98 m³/min (6,3 bar)
  • Betjeningsenhet med justeringsskruer for følsomhet og maks. hastighet; enkel ombygging fra trekkjetting til betjeningsenhet
  • Dreibart luftinntak; lastkjettingen smøres av avluften; ATEX sone 2 som standard (Ex II 3 GD c IIB 135 °C X)
  • Deler kan byttes med MLK-serien; gnistfrie KR-versjoner finnes

Bruksområder

Robust produksjonstalje for laster på 1–6 t i kontinuerlig, rask drift: stålverk, støperier, galvanisering og produksjonslinjer med mange sykluser.

Modeller i serien

Modell Kapasitet Kjettingparter Løftehastighet, merkelast Luftforbruk Vekt
HL1000K-2C10-C6U 1 000 kg 1 7,9 m/min 1,98 m³/min 38,1 kg
HL1500K-2C20-C12S 1 500 kg 1 4,9 m/min 1,98 m³/min 38,1 kg
HL1500K-2C27-C17U (dette produktet) 1 500 kg 1 4,9 m/min 1,98 m³/min 38,1 kg
HL1500K-2C30-C12U 1 500 kg 1 4,9 m/min 1,98 m³/min 38,1 kg
HL2000K-2C10-C6 2 000 kg 2 4 m/min 1,98 m³/min 56,7 kg
HL2000K-2C25-C21S 2 000 kg 2 4 m/min 1,98 m³/min 56,7 kg
HL2000K-2C30-C30 2 000 kg 2 4 m/min 1,98 m³/min 56,7 kg
HL2000K-2C32-C15S 2 000 kg 2 4 m/min 1,98 m³/min 56,7 kg

Valg og tilbehør

Konfiguratoren øverst på siden bygger den nøyaktige IR-bestillingskoden (løftehøyde, styring, oppheng) og styrer mot koder i Ingersoll Rands prisliste, som leveres raskest.

En lufttalje trenger ren, smurt luft – vi anbefaler en filter-regulator-smører (FRL) på luftledningen. For bjelkemontasje, se løpekatter og bjelkeklemmer; kjettingbeholder og hurtigutluftingsventiler (lang manøverenhet) legges til i tilbudet.

Sikkerhet og service

Løft bare opp til merkelasten og rett – aldri skjevt. Kontroller kroksikringer, kjetting og brems før hver bruk; kontroller regelmessig i henhold til bruksanvisningen og lokale forskrifter. Bruksanvisning, reservedelsliste og sikkerhetsinformasjon finnes under fanen «Dokumenter». Service og kontroll ordnes sammen med Ingersoll Rands serviceteam – service.

Profesjonelle verktøy i Norge og Norden.

Tilleggsinformasjon

Rated capacity

1500 kg

Chain falls

1

Lifting speed loaded / empty

4.9 / 8.5 m/min

Lowering speed loaded

7.9 m/min

Air consumption

1.98 m³/min

Working pressure

6.3 bar

Height of lift / pendant

8.2 m / 5.2 m

Headroom (hook mount)

478 mm

Weight

38.1 kg

ATEX

Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)

Omtaler

Det er ingen omtaler ennå.

Bli den første til å omtale «Ingersoll Rand HL1500K-2C27-C17U HLK lufttalje – 1,5 t, 8,2 m løftehøyde»

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

How can we help?

Need a quote, technical advice, service or spare parts? Get in touch.

Compare models

Similar models in the same category – technical data side by side.

You are viewingIngersoll Rand HLK air hoistHL1500K-2C27-C17UIngersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C32-C15SIngersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C30-C30Ingersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C25-C21SIngersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C10-C6Ingersoll Rand HLK air hoistHL1500K-2C30-C12U
PricePrice on requestPrice on requestPrice on requestPrice on requestPrice on requestPrice on request
Weight38.1 kg56.7 kg56.7 kg56.7 kg56.7 kg38.1 kg
Air consumption1.98 m³/min1.98 m³/min1.98 m³/min1.98 m³/min1.98 m³/min1.98 m³/min
Rated capacity1500 kg2000 kg2000 kg2000 kg2000 kg1500 kg
Chain falls122221
Lifting speed loaded / empty4.9 / 8.5 m/min4 / 6.1 m/min4 / 6.1 m/min4 / 6.1 m/min4 / 6.1 m/min4.9 / 8.5 m/min
Lowering speed loaded7.9 m/min5.5 m/min5.5 m/min5.5 m/min5.5 m/min7.9 m/min
Working pressure6.3 bar6.3 bar6.3 bar6.3 bar6.3 bar6.3 bar
Height of lift / pendant8.2 m / 5.2 m9.75 m / 4.6 m9.1 m / 9.1 m7.6 m / 6.4 m3 m / 1.8 m9.1 m / 3.7 m
Headroom (hook mount)478 mm584 mm584 mm584 mm584 mm478 mm
ATEXEx II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)
ViewViewViewViewView
Lufttaljer