Ingersoll Rand CL125K-2C10-C6U-E CLK lufttalje – 125 kg, 3 m løftehøyde

Price on request

Kompakt lufttalje i CLK-serien for produksjonslinjer: lav vekt, kompakt hus, 6–lamellmotor for 100 % intermittens, fullflytbetjening for myk og presis posisjonering, øvre og nedre endestopp, automatisk lamellbrems og korrosjonsbestandig lastkjetting. Lydnivå under 75 dB(A). FEM/ISO 1Am/M4 – opptil 800 fullasttimer mellom overhalinger.

Nødstopp for hovedluften og kjettingbøtte følger med. Finnes med løftehøyder opptil 6 m og lengre, lengre betjeningsslange samt med løpekatter og bjelkeklemmer.

  • Merkelast: 125 kg
  • Antall kjettingparter: 1
  • Løftehastighet med / uten last: 13,1 / 17,1 m/min
  • Senkehastighet med last: 11,3 m/min
  • Luftforbruk: 0,9 m³/min
  • Arbeidstrykk: 6,3 bar
  • Løftehøyde / betjeningsenhet: 3 m / 1,8 m
  • Byggehøyde (krokoppheng): 292 mm
  • Vekt: 15,4 kg
  • ATEX: Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zone 2)

Pris og leveringstid på forespørsel – vi hjelper deg med å velge kapasitet, løftehøyde, styring og oppheng (løpekatter, bjelkeklemmer).

Configure an air hoist

CL125K-2C10-C6U-E
1Load, kgpart + gripper/sling
2Application
3Height of lift
4Control
5Suspension

Request a quote →

We reply with price and lead time within one working day.

Features

Egenskaper

  • 100 % intermittens – 6–lamellers luftmotor med høyt dreiemoment og lite vedlikehold
  • Asbestfri fjærbelastet skivebrems med luftutløsning – presis styring, lavt luftforbruk
  • Totrinns differensialgir i varmebehandlet legert stål, oljesmurt
  • Smidd kjettinghjul med fem lommer og føring for slakk kjetting – myke løft, lengre kjettinglevetid
  • Øvre og nedre endestopp – kroken kan ikke kjøres for langt
  • Lett pulverlakkert aluminiumshus; innebygd lyddemper – 75 dB(A)
  • Fullstrøms manøverenhet for presis posisjonering; forsinket kjetting klasse 80; arbeidstrykk 5–7 bar

Bruksområder

Lette, raske, repetitive løft på produksjons- og monteringslinjer, arbeidsplasskraner og sammen med balansere – der trykkluft finnes og nøyaktig posisjonering trengs.

Modeller i serien

Modell Kapasitet Kjettingparter Løftehastighet, merkelast Luftforbruk Vekt
CL125K-2C10-C6U-E (dette produktet) 125 kg 1 13,1 m/min 0,9 m³/min 15,4 kg
CL250K-2C10-C6U-E 250 kg 1 9,8 m/min 0,9 m³/min 15,4 kg
CL500K-2C10-C6U-E 500 kg 2 4,6 m/min 0,9 m³/min 17,2 kg

Valg og tilbehør

Konfiguratoren øverst på siden bygger den nøyaktige IR-bestillingskoden (løftehøyde, styring, oppheng) og styrer mot koder i Ingersoll Rands prisliste, som leveres raskest.

En lufttalje trenger ren, smurt luft – vi anbefaler en filter-regulator-smører (FRL) på luftledningen. For bjelkemontasje, se løpekatter og bjelkeklemmer; kjettingbeholder og hurtigutluftingsventiler (lang manøverenhet) legges til i tilbudet.

Sikkerhet og service

Løft bare opp til merkelasten og rett – aldri skjevt. Kontroller kroksikringer, kjetting og brems før hver bruk; kontroller regelmessig i henhold til bruksanvisningen og lokale forskrifter. Bruksanvisning, reservedelsliste og sikkerhetsinformasjon finnes under fanen «Dokumenter». Service og kontroll ordnes sammen med Ingersoll Rands serviceteam – service.

Profesjonelle verktøy i Norge og Norden.

Tilleggsinformasjon

Rated capacity

125 kg

Chain falls

1

Lifting speed loaded / empty

13.1 / 17.1 m/min

Lowering speed loaded

11.3 m/min

Air consumption

0.9 m³/min

Working pressure

6.3 bar

Height of lift / pendant

3 m / 1.8 m

Headroom (hook mount)

292 mm

Weight

15.4 kg

ATEX

Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)

Omtaler

Det er ingen omtaler ennå.

Bli den første til å omtale «Ingersoll Rand CL125K-2C10-C6U-E CLK lufttalje – 125 kg, 3 m løftehøyde»

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

How can we help?

Need a quote, technical advice, service or spare parts? Get in touch.

Compare models

Similar models in the same category – technical data side by side.

You are viewingIngersoll Rand CL500K-2C10-C6U-E air hoistCL125K-2C10-C6U-EIngersoll Rand CL500K-2C10-C6U-E air hoistCL500K-2C10-C6U-EIngersoll Rand CL500K-2C10-C6U-E air hoistCL250K-2C10-C6U-EIngersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C32-C15SIngersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C30-C30Ingersoll Rand HLK air hoistHL2000K-2C25-C21S
PricePrice on requestPrice on requestPrice on requestPrice on requestPrice on requestPrice on request
Weight15.4 kg17.2 kg15.4 kg56.7 kg56.7 kg56.7 kg
Air consumption0.9 m³/min0.9 m³/min0.9 m³/min1.98 m³/min1.98 m³/min1.98 m³/min
Rated capacity125 kg500 kg250 kg2000 kg2000 kg2000 kg
Chain falls121–––
Lifting speed loaded / empty13.1 / 17.1 m/min4.6 / 7.9 m/min9.8 / 17.1 m/min4 / 6.1 m/min4 / 6.1 m/min4 / 6.1 m/min
Lowering speed loaded11.3 m/min6.7 m/min13.7 m/min5.5 m/min5.5 m/min5.5 m/min
Working pressure6.3 bar6.3 bar6.3 bar6.3 bar6.3 bar6.3 bar
Height of lift / pendant3 m / 1.8 m3 m / 1.8 m3 m / 1.8 m9.75 m / 4.6 m9.1 m / 9.1 m7.6 m / 6.4 m
Headroom (hook mount)292 mm324 mm292 mm584 mm584 mm584 mm
ATEXEx II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)Ex II 3 GD c IIB 135 °C X (zon 2)
Chain falls–––222
ViewViewViewViewView
Lufttaljer